Şeftalili Ice Tea Tarifi

Şeftalili Ice Tea Tarifi 1 – eftalili ice tea 2

Soğuk içecekler ve taptaze yaz meyveleri yazın vazgeçilmezidir. Bir de içecekler ve şeftalinin o nefis tadı ve kokusu birleşince tadına doyum olmaz. Hem kahvaltıdan kalan çayı değerlendirelim hem de şöyle buz gibi bir şeyler içelim diyorsanız şeftalili ice tea tam size göre.

Şeftalili Ice Tea Malzemeleri

  • 3 adet orta boy şeftali
  • 1 demlik çay sıcak ya da soğuk (kahvaltıdan kalabilir )
  • 1 çay bardağı toz şeker
  • 500 ml sıcak su
  • Bolca buz (servis için )

Şeftalili Ice Tea Yapılışı

Şeftali yıkanarak kabukları soyulmadan istenilen boyutlarda doğranır. Üstüne şeker ve sıcak su ilave edilerek şeftaliler diriliğini kaybedinceye kadar pişirilir. Daha sonra şeftali parçaları suyunun içinden alınarak bir kenara konulur.(Ayırdığımız şeftalileri şeftalili sorbe gibi ezerek dondurucuya atıp saatte bir karıştırıp daha sonra yiyebilirsiniz, ya da dondurmalarınıza tatlılarınıza farklı tat vermesi için dondurma, kaymak gibi kullanabilirsiniz. ) 

Demlenmiş ve soğumuş olan çay bir kaba alınarak üstüne şeftali suyu ilave edilir ve tadına bakılır. Şekeri az ise bu aşamada şeker ilave edilip karıştırılır. Daha sonra buz dolabına soğuması için konulur.  Buz dolabından çıktıktan sonra bardağa istediğiniz kadar buz konularak ice tea dökülür ve isteğe göre nane yaprakları ile servis edilir. Ice tea istediğiniz meyvelerle yapabilirsiniz. Sade ice tea yapmak için ice tea tarifimize göz atabilirsiniz. Kolay gelsin. AFİYET OLSUN . . .

You may also like...

Bir Cevap Yazın