Otogarda kaldım. Otobüs bileti bulamıyorum!

otobüs gezi turları


Başlıkta yazmış olduğum sorunu büyük ihtimal hepiniz yaşamışsınızdır. Kendimce bulduğum 3 adet yöntem var. Size bu konuda bizzat yaşadığım olaylarla anlatmak istiyorum.

1.Yöntem

Mrs. Mö’nün sınavı için Antalya’ya gitmiştim. Sınav gezme v.s herşey güzel bitti. Tabi gidiş için bilet aldım ancak dönüş saati kesin olmadığı için ve o güzel geçen zamanları bir dönüş saati ile sınırlandırmamak için dönüş bileti almadım.

Mrs. Mö’yü otobüsüne bindirdim ve memleketine yolcu ettim. Sonra sıra bana geldi benimde memleketime dönmem gerek. Direk gittim otogarda tüm firmalara sordum herkes ağız birliği yapmışcasına ne yazık ki dolu dediler.

Neyse internetten bakayım diye oturdum banka tüm firmalara baktım, yok. Pamukkale ve kamilkoç otobüs firmasının internet sitesinden sefer ve gün için arama sorgulamasını yaptım ve o iki internet sayfasını o şekilde bıraktım. Çünkü hala dolu gösteriyor. Dedim bu sayfalar şimdilik dursun.

İnternette bir yerden bir yere giderken yanına yolcu alan kişiler oluyor, bunu bla bla car uygulaması ile yapıyorlar. Bunu deneyeyim dedim bir kişi çıktı ancak arabasında iki bayan yolcuda vardı direk benim isteğimi iptal etti. Neyse dedim ben yine daha önce açmış olduğum iki otobüs firmasının sayfasını sürekli yenilemeye başladım. Sürekli önceki arama sorgulamalarımı yenileyerek kamilkoç’da 15 dk sonra bir koltuk boşa çıktı. Direk koştum bilet satış yerine evet boştu ve direk biletimi aldım. Bu yöntemi deneyebilirsiniz. (internetten de alabilirsiniz o an. Size tavsiyem o an boşaldığını görünce direk internet sayfasından o koltuğu satın alacakmış gibi işlem yapmanız çünkü bir başkası alabilir ancak siz alıyor gibi işlemlere devam ederseniz sizin için o işlem devam eder bir başkası alamaz.)2.Yöntem

Afyon’a iş için gitmem gerekiyordu. Yine dönüş belli olmadığı için bilet almadım. Dönüşte yine bilet bulamadım ve internette oturdum yine 1.yöntemi deniyorum. Denerken pamukkale otobüs firmasında bir yer boşaldı tam koltuk seçtim şuan bir başkası bu koltukta işlem yapıyor dedi. O esnada da gişeden işlem yapılıyordu. Büyük ihtimal gişeden satış yapıldı. Ben o esnada diğer sitelerde araştırma yaptığım için kaçırdım ve yarım saatte başka denk getiremedim ve mecbur bla bla cara ikinci kez giriş yaptım. Bu sefer onayladı rezerve isteğimi bla bla carda Himmet abimiz sağolsun ve gece vakti bla bla car ve Himmet abi sayesinde Afyon’da bir gün kalmak sorunundan kurtuldum.

3.Yöntem

2.yöntemde bla bla cardan bahsetmiştim. Bla bla carda herkes bulunduğunuz güzergahtan geçmiyor. O yüzden Himmet abi bana özdilekten geçicem oraya gelebilir misin demişti. Bende o an otogarda olduğum için taksiye bindim özdileğe geçiş yaptım. Taksici abimizde tam inerken keşke tren seferinede baksa idin dedi. Bende tren seferleri çok aktif olmadığı için aklıma bile gelmemişti. O yüzden birçok ulaşım aracını düşünüp değerlendirebilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda yeni yöntemler keşfedince buradan sizlerle paylaşacağım.

Zevkli geziler dilerim….You may also like...

Bir Cevap Yazın