Denizli’de Tiyatro Etkinlikleri

Denizli'de Tiyatro Etkinlikleri


İnsan canının sıkkınlığını yada hafta içindeki çalışma stresini atmak için muhakkak hafta sonu farklı aktiviteler yapmak istiyor. Günümüzde birçok aktivite yada etkinlikler bütçe gerektiriyor. Tiyatro ise belediyeden belediyeye değişsede en uygun maliyete sahip etkinlikten biri diyebiliriz.

Denizli’de tiyatroya nasıl gidilir ?

Öncelikle Denizli’de kaç adet tiyatro var sorusuna cevap verelim. Oyunların oynandığı kapalı tiyatro sayısı 2 adet şuan için.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Bulunduğu konum: Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi

Genç Denizli Tiyatro Kulübü

Bulunduğu konum: Denizli Çatalçeşme Oda Tiyatrosu

Denizli’de tiyatro fiyatları ve Denizli’de tiyatro bileti nasıl alınır ?

Bu konuyu 2020 yılı şubat ayında yazıyorum. Buraya direk fiyatları yazardım ancak zaman ilerliyor. O yüzden direk buraya fiyatlar yazmak yerine size nasıl güncel fiyatları ve seansları öğrenebilirsiniz onu anlatmak istiyorum.

Öncelikle burada yer alan linke tıklayınız.

Tıkladıktan sonra aşağıdaki siteye ulaşacaksınız. Eğer aşağıdaki görsel değişti ise internette “Denizli Belediyesi tahsilat” şeklinde arama yapıp sayfaya erişebilirsiniz.

Resimde gördüğünüz “Bilgi Hizmetleri” menüsü altında yer alan “Tiyatro/Sinema e-Bilet İşlemi” menüsüne tıklayınız. Aşağıdaki sayfaya erişeceksiniz.Seanslar kısmına tıklayınca hangi oyunlar, hangi tarihte, hangi tiyatro salonunda ve saatte bilgisi çıkıyor. Oyunu seçtikten sonra koltuklarınızı seçiyorsunuz. Kırmızı kutular boş koltuktar. Koltukları seçtikte alt kısımda gidecek kişiye ait bilgiler isteniyor. “Ad soyad – Kimlik no – Doğum Tarihi – Cins”

Sonrasında fiyatlarınızı seçiyorsunuz fiyat seçenekleri(2020 Şubat ayı) aşağıdaki gibidir; (0,00 TL olan kısımları anlamadım!!!)

Tam: 5,00 TL
Ücretsiz: 0,00 TL
Öğrenci: 2,00 TL
Toplu Satış: 0,00 TL

Son adım ise kredi kartı ile ödeme yapacak kişinin bilgileri ve ardından kart bilgileri ile satın alıyorsunuz.

Son sayfada biletinizi yazıcıdan yazdır sayfası çıkıyor. Oradan indirip sonra telefonunuza yükleyip tiyatroya gidince girişteki arkadaşa direk göstererek girebilirsiniz.

Denizli Çatalçeşme Tiyatrosu Nerede ?

Nihat Zeybekçi Kültür Merkezi Nerede ?Bir Cevap Yazın